اخبار

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی: اقتدار کشور در گرو ارائه خدمات بیشتر به روستاییان است.

اقتدار کشور در گرو ارائه خدمات بیشتر به روستاییان است.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی از مراجع تقلید در دیدار با آقای محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری با بیان آیه شریفه ای از قرآن اظهار داشتند: در دنیای امروز قدرت هر کشوری به دو اصل مهم کشاورزی و دامداری وابسته است..

ایشان با تشکر از زحمات صورت گرفته برای روستاییان و عشایر فرمودند: موضوع کشاورزان از اهمیت زیادی برخوردار است و حمایت از کشاورزان و دامداران ملاک سنجش و ارزیابی قدرت آن کشور به شمار می آید.

این مرجع عالیقدر در ادامه افزود: به همین علت اگر بتوانیم به این دو قشر خدمت بیشتری ارائه کنیم قدرت کشور ما بالاتر می رود و این یک واقعیت است.

علوی گرگانی با تاکید بر اینکه مردم روستا باید به حدی توانایی داشته باشند که امور زندگی خود را پیش ببرند گفت: خدمات عمومی دولت به روستاییان خوب بوده و باید بیشتر تلاش کنید تا آنها از جهات مختلف مستغنی شده و امیدوارم در آینده نیز بتوانید از نظر اجتماعی و خدمات عمومی به گونه ای عمل کنید که روستاها احساس ضعف نکنند.

آیت الله العظمی علوی گرگانی خاطرنشان کردند: جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها یکی از اصول مسلم هر کشور است چرا که این امر باعث گرفتاری ساکنان شهرها می شود.

این مرجع تقلید در پایان با بیان اینکه هر کس که به مردم احسان کند و دلسوز آنها باشد به خدا نزدیکتر است بیان کردند: یکی از مصداق های احسان این است که روستاییان را از لحاظ مسائل کشاورزی و دامداری تامین کنیم که نیاز به آمدن به شهر نداشته باشند. ٩٩.١١.١۴

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن