اخبار

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی امروز در دیدار آقای مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات کشور /وضعیت بازار خراب و قیمت ها نواسان شدید دارد

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی: مردم با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند/ وضعیت بازار خراب و قیمت ها نواسان شدید دارد/ نسبت به معیشت مردم توجه ویژه ای شود/ ضرورت تنظیم صحیح بودجه و دقت در مصارف بیت المال //

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی امروز در دیدار آقای مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات کشورکه در دفتر معظم له برگزار شد، اظهار داشتند: امام راحل فرمود که در هیچ کجا نگویید که نمی توانیم کاری را انجام دهیم چون سبب ناامیدی می شود بلکه هر کاری را با امید انجام دهید.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آیه ای از قرآن کریم افزودند: همه کارها را با توکل به خدا و امیدواری انجام دهید و این موضوع سبب می شود خداوند رحمت خود را نازل کند و در کارها به شما کمک کند.

معظم له بیان کردند: یکی از اصحاب امام صادق(ع) به منصب استانداری یکی از مناطق خوزستان رسید، هنگامی که به محضر امام صادق(ع) رسید گفت که این منصب به من رسیده امام(ع) فرمود که نسبت به این موضوع خوشحال و از جهتی دیگر ناراحت شدم. امام صادق(ع) فرمود از این جهت خوشحالم که به این مسئولیت رسیدی چون از شاگردان ما هستی و کمک مردم میکنید واز جهت دیگر ناراحت هستم چون نگران این هستم که نتوانی حق را ادا کنی.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی گفتند: مسئولیت بسیار سنگین است و باید از خدا بخواهید که در کار خود موفق باشید، باید کمال همت را به کار ببرید و با ناامیدی حرکت نکنید و از خدا بخواهید که مشکلات کشور را برطرف کنید.

معظم له با اشاره به گرانی و مشکلات جامعه افزودند: مردم با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند و در فشار هستند، وضعیت بازار بسیار خراب است و قیمت ها با نواسان شدیدی روبرو است و باید در این زمینه مدیریت صورت بگیرد. نسبت به معیشت مردم توجه ویژه‌ای شود.

آن مرجع عالیقدر با بیان اهمیت بودجه مملکتی و مباحث پیرامون آن افزودند: بودجه و نحوه مصرف بیت المال اهمیت زیادی دارد و باید مسئولان همکاری کنند تا بودجه درست تنظیم شود و در مقام اجرا هم صحیح اجرا شود. بعضا بودجه ها در مواردی مصرف شده که اولویت مملکتی نیست و یا در غیر مسیر درست آن هزینه شده است که باید مراقبت و نظارت شود. اگر در موردی کاری خراب شد و هزینه غلط شد اصلاح آن سخت تر خواهد بود پس مراقبت را بیشتر کنید.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه مسئولین با کمک یکدیگر نواقص کشور را برطرف کنند، گفتند: در این زمینه دقت بیشتری داشته باشید و با امید و برنامه ریزی مناسب در راستای رفع مشکلات کشور اهتمام داشته باشید.

ایشان افزودند:امید بسیار مهم است و اگر هرچیزی به رجا و امید الهی باشد خداوند کمک می کند، در آیات الهی آمده است که خداوند با افرادی است که نیت الهی و تقوا داشته باشند.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی گفتند: اگر تذکری به شما دادیم پشت تذکر ما را بگیرید و ما را تنها نگذارید، اگر پشت تذکر ما گرفته شود موفقیت ما بیشتر می شود ولی اگر نسبت به آن توجهی نشود و در عمل اقدامی صورت نگیرد بی فایده است. ٩٩.١١.٢٠

 

#اللهم_عجل_لولیک_الفرج

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن