اخبار

دیدار خانم انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی علوی گرگانی مد ظله

دیدار خانم انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی علوی گرگانی مد ظله

 • آیت‌الله العظمی علوی گرگانی: مجلس و دولت برای رفع مشکلات کشور اهتمام داشته باشند./باید صادقانه فعالیت کنید و مشکلات کشور مشخص و یکی پس از دیگری برطرف شود.
 • حضرت آیت‌الله العظمی علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان ظهر امروز در دیدار با حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی رئیس کمیسیون فرهنگی به همراه اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی که در دفتر معظم له برگزار شد، اظهار داشتند: مجلس شورای اسلامی باید برای رفع مشکلات کشور اهتمام داشته باشد.
 • ایشان با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم بیان کردند: ای اهل ایمان تقوای خدا داشته باشید و با راستگویان باشید، یعنی انسان باید در عمل راست‌گو باشد و فقط در ظاهر سخنی نگوید و به آن عمل نکند.
 • مرجع تقلید شیعیان عنوان کردند: با روی کار آمدن دولت آیت‌الله رئیسی افرادی که در کنار ایشان مشغول خدمت‌رسانی هستند باید صادقانه فعالیت کنند و مشکلات کشور مشخص و یکی پس از دیگری برطرف شود.
 • معظم له تصریح کردند: باید در زندگی تقوا داشته باشیم و همچنین در خدمت‌رسانی به مردم دریغ نکنیم و نمونه‌های عمل را در جامعه به‌خوبی نشان دهیم.
 • آیت‌الله العظمی علوی گرگانی خاطرنشان کردند: امام راحل گفتند که هرکاری که در جامعه صورت می‌گیرد باید مردم در جریان قرارگرفته و خوشحال شوند، مجلس شورای اسلامی اقدامات صورت گرفته را تشریح کند و این موضوع سبب خوشحالی جامعه می‌شود. ١۴٠٠.٨.١٠
 • حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی: ازدواج یکی از ارکان مهم برای ساختن جامعه سالم است / بی رغبتی زنان در فرزند آوری یک آسیب است.
 • آیت الله العظمی علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان شامگاه دوشنبه در دیدار با انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور که در دفتر معظم له برگزار شد، با اشاره به اهمیت و نقش بانون در آِینده کشور اظهار داشتند: زمانی که زنان جامعه‌، متدین وپاک و دیندار باشند فرزندانی پاک و متدین تربیت خواهند کرد که نیاز‌های مختلف علمی، نظامی، امنیتی، اجتماعی و اقتصادی را رفع خواهند کرد.
 • معظم له با اشاره به حدیثی از امیرالمومنین(ع) بیان کردند: حیا برای همه انسان ها خوب و مطلوب است اما داشتن حیا در بین زنان بهتر و شایسته تر است.
 • مرجع تقلید شیعیان عنوان کردند: سیاست فرزند کمتر زندگی بهتر اشتباه بود، در منطق اسلام نسبت به مساله فرزندآوری تاکید شده و در این بین توصیه بسیاری برای حفظ منزلت و کرامت کودکان به ویژه دختران و بانوان شده است، فرزندآوری و افزایش جمعیت موضوع مهمی است که باید جوانی جمعیت را حفظ کنیم تا جامعه اسلامی پویا و بالنده باشد.
 • ایشان با هشدار نسبت به تهدید جمعیتی کشور، گفتند: برخی بهانه ها برای جلوگیری از فرزندآوری حرف های نادرستی است و باید این مباحث تبیین و روشنگری شود، امید داریم در آینده شاهد افزایش فرزندآوری در جامعه باشیم و نیازهای آتی کشور به صورت کامل حل شود.
 • آیت الله العظمی علوی گرگانی ادامه دادند: رفع مشکلات و رسیدگی بیشتر به دغدغه‌ها و مطالبات بانوان باید در دستور کار مسئولان قرار بگیرد، ازدواج یکی از ارکان مهم برای ساختن جامعه سالم است و مسئولان کشور باید با برنامه ریزی‌های مناسب، تامین مسکن و اشتغال جوانان زمینه‌های ازدواج آنان را فراهم کنند.
 • معظم‌له با بیان اینکه برخورد و رفتار دوران جاهلی با زنان و دختران بسیار ناشایست بود، تصریح کردند: در برخی ادوار مانند دوران فرعون پسران و در برخی ادوار مانند قبل از بعثت پیامبر نیز دختران را می کشتند.
 • مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کردند: بی رغبتی زنان در فرزند آوری یک آسیب است، در فرهنگ خانواده محور، باید جامعه بانوان در خصوص افزایش فرزند آوری اقناع شوند تا با تکثر اولاد آینده کشور اسلامی تضمین شود.

١۴٠٠.٨.١٠

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن