اخبار

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی: آثار مراجع و بزرگان دینی احیا شود.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی: آثار مراجع و بزرگان دینی احیا شود.

مرجع تقلید شیعیان گفتند: در کشورمان موقوفاتی وجود دارد که بسیار ارزشمند هستند ولی متاسفانه به مرور زمان فراموش شده است و احیا کردن این موقوفات بسیار مشکل است، اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان ظهر امروز در دیدار با حجت الاسلام اسکندری مدیر کل سازمان اوقاف و امور خیریه استان قم که در دفتر

معظم له برگزار شد، اظهار داشتند: احیای موقوفاتی که مورد استفاده نیستند باید مورد تاکید سازمان اوقاف و امور خیریه باشد.
ایشان افزودند: در کشورمان موقوفاتی وجود دارد که بسیار ارزشمند هستند ولی متاسفانه به مرور زمان فراموش شده است و احیا کردن این موقوفات بسیار مشکل است ولی باید اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

مرجع تقلید شیعیان بیان کردند: یکی دیگر از موضوعاتی که سازمان اوقاف باید مورد توجه قرار دهد این است که جامعه از موقوفات حداکثر استفاده را ببرد.
معظم له در ادامه تصریح کردند: در دیدار با مدیر کل سابق اوقاف و امور خیریه این موضوع را تاکید کردم که آثار مراجع و بزرگان دینی احیا شود..

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی با اشاره به ارزش و جایگاه وقف در اسلام عنوان کردند: موقوفات زیادی وجود دارد که از گذشته به دست ما رسیده است که باید همچون گذشتگان در زمینه وقف اهتمام داشته باشیم.

ایشان ترغیب جامعه به وقف اموال مورد تاکید قرار دادند و خاطرنشان کردند: اگر آثار وقف را به جامعه نشان دهیم مردم نیز تشویق می شوند تا اموال خود را وقف کنند که اهمیت این موضوع در سیل و کرونا به خوبی نمایان شد.

معظم له در پایان بر رعایت شئون دینی در مراسم عزا و تشییع جنازه در امامزادگان و قبرستان مسلمین تأکید کردند و از انجام برخی کارهای خلاف شرع که توسط برخی صاحبان عزا انجام میگیرد و موجب فشار روحی به میت می شود گله کردند. ٩٩.۴.٢٣

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن