اخبار

حضرت آیت‌الله العظمی علوی گرگانی مد ظله: کردار و رفتار مسئولین جامعه باید با صبغه الهی همراه باشد.

حضرت آیت‌الله العظمی علوی گرگانی مد ظله: کردار و رفتار مسئولین جامعه باید با صبغه الهی همراه باشد.

مرجع تقلید شیعیان گفتند: کردار و رفتار ما اگر صبغه الهی داشته باشد بسیار ارزشمند است و افرادی که مسئولیت جامعه به عهده آن‌هاست باید مسئولیت خویش را در مسیر الهی انجام دهند.

آیت‌الله العظمی علوی گرگانی طی دیداری با عوامل برنامه بدون توقف که پیش از ظهر امروز در دفتر معظم‌له برگزار شد، اظهار کردند: یکی از صفات خوب شخص مومن این است که همه کارهای او در مسیر خدا باشد و از خدا درخواست کمک کند مخصوصا افرادی که مسئولیت جامعه به عهده آن‌هاست باید مسئولیت خویش را در مسیر الهی انجام دهند.

معظم له با اشاره به اینکه مسئولین جامعه باید رنگ خدایی به فعالیت‌های خود ببخشند، ادامه دادند: رنگ و بوی خدایی ثابت است هم چنان که خداوند در آیه ۱۳۸ سوره بقره می‌فرماید: «صِبْغَةَ اللَّهِ وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ صِبْغَةً وَنَحْنُ لَهُ عَابِدُونَ»؛ کردار و رفتار ما صبغه الهی داشته باشد بسیار ارزشمند است و بنده درخواست دارم که در امور مردم با خدا باشید و نیت خدایی داشته باشید که خداوند هم شما را مساعدت کند.

مرجع تقلید شیعیان خطاب به عوامل این برنامه با اشاره به اینکه خلأها و اشکالات موجود در جامعه را شناسایی کرده و به دنبال رفع آن باشد، تصریح کردند: جامعه سالم در گرو همت مسئولین است و اگر برنامه‌ها در مسیر الهی باشند مورد تأیید مردم و علمای جامعه نیز قرار می‌گیرد و اثر گذاری خود را دارد، اما اگر در مسیر غیر الهی باشد مورد تأیید ما نیست.

ایشان در ادامه با اشاره به داستانی از آیت الله العظمی بروجردی فرمود: روایت داریم «اخلص العمل فان الناقد بصیر؛ عمل خود را خالص کن، زیرا خداوند آگاه به عمل شما است. باید روح عمل شما اخلاص باشد»؛ حالا اگر مسئولین در جامعه نیز عمل‌شان بااخلاص باشد بسیار ارزشمند است. ١۴٠٠.٩.١١

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن