اخبار

دیدار دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر سردار مؤمنی با مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی علوی گرگانی مد ظله که پیش از ظهر امروز در دفتر معظم له برگزار شد.

حضرت آیت‌الله‌العظمی علوی گرگانی: خانواده‌ها نقش مؤثری برای آگاهی فرزندان از آسیب‌های مواد مخدر بر عهده‌دارند/ نوجوانان و جوانان مراقب رفاقت‌ها باشند و گرفتار مواد مخدر نشوند

 

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان ظهر امروز در دیدار با سردار مؤمنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر که در دفتر معظم له برگزار شد، اظهار داشتند: برخی از موضوعات در اجتماع به‌تنهایی انجام نمی‌شود و نیازمند همکاری دیگران است، موضوع مقابله با مواد مخدر این‌گونه است.

معظم له با اشاره به نقش خانواده‌ها در تربیت فرزندان افزودند: خانواده‌ها نقش مهم و مؤثری برای آگاهی فرزندان از آسیب‌های مواد مخدر بر عهده‌دارند و باید به آن‌ها گوشزد کنند که مواد مخدر خانمان‌سوز است و همه زندگی را از بین می‌برد.

مرجع تقلید شیعیان بیان کردند: نوجوانان و جوانان باید مراقب باشند که در رفاقت‌ها از آن‌ها سوءاستفاده نشود و فریب نخورند و گرفتار مواد مخدر نشوند چون آسیب‌های بسیار سختی به همراه دارد.

حضرت آیت االله العظمی علوی گرگانی تصریح کردند: باید فرزندان را آگاه کرد که فریب نخورند و گرفتار مواد مخدر نشوند، در امور اجتماعی کارها باید باهمت جمعی پیش برود تا به سرانجام و موفقیت برسد.

معظم له گفتند: جوانانی که گرفتار مواد مخدر می‌شوند قصد ترک کردن دارند ولی کار سختی است چون تبدیل به عادت شده و همت و تلاش زیادی نیاز است.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه نسل جوان باید به‌گونه‌ای تربیت شوند که قوه دفاعیه داشته باشند، عنوان کردند: جوانان هیچ‌گاه نباید به سمت مواد مخدر بروند، افرادی که گرفتار مواد مخدر شده ناامید نشوند و باهمت مضاعف این مواد خانمان‌سوز را ترک کرده و به جامعه بازگردند.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی با تأکید بر لزوم آگاهی جوانان نسبت به تبعات مواد مخدر خاطرنشان کردند: موعظه بسیار اثربخش است و بی‌اثر نیست، همان‌گونه که خداوند در قرآن کریم می‌فرماید ای پیامبر(ص) یادآوری کن و حتماً این یادآوری اثر دارد.
١۴٠٠.١٠.٢۶

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن