درختواره استفتائات

بازکردن همه | بستن همه

لیست استفتائات

شرکتی در نظر دارد تا با مشارکت اصحاب رسانه و برندهای تجاری نسبت به برگزاری مسابقه ای در جهت بالا بردن سطح نشاط اجتماعی، مشارکت اجتماعی و مسئولیت پذیری اجتماعی گام بردارد؛ این برنامه در نظر دارد با مشارکت سازمانهای مردم نهاد فعال در حوزه های گوناگون از جمله سلامت، آسیب های اجتماعی، معلولین، درمان اعتیاد و کارتن خوابی، ایدز، زنان و کودکان در معرض آسیب، اهدای عضو و آزاد سازی زنان زندانی در جرائم غیر عمد با مشارکت اقدام نماید. این برنامه در قالب مسابقه هفتگی پیش بینی گردیده که هموطنان از طریق روشهای مشارکت تلویزیونی، خطوط ویژه مخابرات، ربات تلگرام و کدهای دستوری تلفن همراه به صورت مستقیم در این برنامه شرکت و یا پس از نصب اپلیکیشن این برنامه در مسابقه های پیش بینی شده شرکت می نمایند. روش شرکت در این برنامه بسیار ساده است، هر شرکت کننده پس از اطلاع رسانی از محل هزینه کرد مبلغ پرداختی در هفته صرفاً یک بار می تواند از طریق روشهای اعلام شده نسبت به خرید گلدانهای طرح گندمانه اقدام نماید. با خرید این محصول که یک گلدان حاوی خاک، بذر و کود می باشد در وهله اول می تواند یکی از ۱۰۰ گونه گیاهی را در منزل یا محل کار خود به صورت ارگانیک تولید و استفاده نماید و در مرحله دوم می تواند در مسابقه سنتی در برنامه که به صورت هفتگی برگزار می گردد شرکت و در صورت برنده شدن یکی از ۵۰ برنده جایزه ۰۰۰/۰۰۰/۳ ریالی را از آن خود نماید و نهایتاً نیز شانس خود را برای جایزه ویژه ماهیانه حفظ نماید. آیا برگزاری اینگونه مسابقات جایز است؟.

باسمه تعالی پاسخ استفتاء شما: چنانچه در مقابل دریافت پول از شرکت کنندگان مال یا موضوع با ارزشی همچون گلدان به آنها داده شود، برگزاری این گونه مسابقات اشکال ندارد و الا دریافت وجه جهت شرکت در مسابقات به تنهایی وجهی ندارد و جایز نیست.

مشاهده کامل

اخیرا مسابقاتی در زمینه پیش بینی نتایج فوتبال برگزار می گردد که در این مسابقات کسانی که بتوانند به مقدار مشخصی نتایج را صحیح پیش بینی کنند جایزه دریافت میکنند لکن بابت شرکت در مسابقات بایستی اوراقی را بخرند و یا وارد صفحه کامپیوتری شده و پولی پرداخت کنند آیا پرداخت پول بابت این مسابقات و دریافت جایزه جایز است.

باسمه تعالی پاسخ استفتاء شما: شرکت در اینگونه مسابقات که شبیه بخت آزمایی است، حرام می باشد و پرداخت پول و دریافت جایزه شرعا جایز نیست.

مشاهده کامل
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن