درختواره استفتائات

بازکردن همه | بستن همه

لیست استفتائات

آیا پس از اتمام سلام نماز چرخاندن سر به راست و چپ و گفتن الله اکبر و بالا بردن دست تا مرز گوش لازم است ؟ آیا رسول اکرم دست بسته نماز می خواندند ؟

باسمه تعالی پاسخ استفتاء شما: رسول گرامی اسلام صلوات الله علیه و آله هیچگاه به صورت دست بسته نماز نخواندند و این از بدعت¬های خلیفه دوم است، و توجه به سمت راست و گفتن تکبیر و بالا بردن دستها تا مرز گوش بعد از نماز مستحب است ولی نباید صورت

مشاهده کامل

در كشورهاى مسلمان ديگر كه نماز جماعت با اهل تسنّن است، اقتدا چه صورتى دارد؟ آیا می شود از باب وحدت بین مسلمین به آنها اقتدا کرد؟

باسمه تعالی پاسخ استفتاء شما: اقتدا به نماز اهل سنّت و اكتفاء به آن در صورتى جايز است كه، تقيّه باشد و چاره‏اى براى خواندن غير از آن نماز نداشته باشد و اقتدا برای حفظ وحدت موجب کفایت از نماز واجب نمیکند و باید اعاده و یا قضا شود.

مشاهده کامل

اين كه در مكّه معظّمه جهت تقيّه با اهل سنّت نماز جماعت مى‏خوانيم، آيا لازم است كه حمد و سوره را آرام بخوانيم، يا حمد و سوره در نماز جماعت آنها ساقط است؟

باسمه تعالی پاسخ استفتاء شما: در جماعت آنها شركت نمائيد ولى به نظر ما از نماز كفايت نمى‏كند و بايد بعداً اعاده شود و اگر فقط در صف آنها قرار مى‏گيريد و اقتدا نمى‏كنيد، بايد حمد و سوره را بخوانيد.

مشاهده کامل
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن