اخبار

حضرت آیت‌الله العظمی علوی گرگانی امروز در دیدار مسئولان نهضت سوادآموزی استان که در دفتر معظم‌له برگزار شد، اظهار داشتند: در زمان رژیم شاه اکثر مردم بی‌سواد بودند

حضرت آیت‌الله العظمی علوی‌گرگانی: رفع مشکل بی‌سوادی مورد تأکید مسئولان باشد/ سوءاستفاده از افراد ناآگاه ازجمله اهداف شوم دشمن است.

مرجع تقلید شیعیان گفتند: ان شاءالله روزی فرابرسد که هیچ بی‌سوادی در کشور نداشته باشیم، یکی از حربه‌های دشمن در هر جامعه‌ای سوءاستفاده از افراد بی‌سواد است چون سواد علمی است که به انسان آموزش‌هایی می‌دهد.

حضرت آیت‌الله العظمی علوی گرگانی امروز در دیدار مسئولان نهضت سوادآموزی استان که در دفتر معظم‌له برگزار شد، اظهار داشتند: در زمان رژیم شاه اکثر مردم بی‌سواد بودند و آگاهی نداشتند و به برکت انقلاب اسلامی ۹۸ درصد مردم قم باسواد هستند.

ایشان با اشاره به اهمیت سواد و فراگیری علم افزودند: انشاءالله روزی فرابرسد که هیچ بی‌سوادی در کشور نداشته باشیم، یکی از حربه‌های دشمن در هر جامعه‌ای سوءاستفاده از افراد بی‌سواد است چون سواد علمی است که به انسان آموزش‌هایی می‌دهد.

مرجع تقلید شیعیان بیان کردند: انسان جاهل همانند کور است و هیچ‌چیزی را مشاهده نمی‌کند، انسان بی‌سواد همانند شخص کور است و آگاه نیست ولی انسان باسواد خیر و شر را متوجه می‌شود و به‌دنبال سعادت می‌رود.

آن عالم بزرگوار عنوان کردند: امام راحل در سال ۵۸ تأسیس نهضت سوادآموزی را دادند و باید این مسیر را تداوم داده و هیچ بی‌سوادی در کشورمان وجود نداشته باشد.

حضرت آیت‌الله العظمی علوی گرگانی گفتند: در بی‌سوادی گرفتاری و مشکلات زیادی وجود دارد و باسوادی نعمت بسیار بزرگی است، خداوند به پیامبر(ص) فرمودند ای پیامبر بخوان و قرائت کن، ما دنبال مکتبی هستیم که در ابتدای زندگی بر خواندن و سواد تأکید دارد.

ایشان بابیان اینکه از افتخارات بشر این است که باسواد باشد و جهل خود را برطرف کند، خاطرنشان کردند: سواد نور و روشنایی و بینایی است، و بسیار باارزش است و شما باید درزمینهٔ سوادآموزی بیشترین خدمت را به جامعه داشته باشید. ٩٩.١٠.٠٧

🆔 https://eitaa.com/alavigorgani

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن