درختواره استفتائات

بازکردن همه | بستن همه

لیست استفتائات

اگر لباس شخصى به خون ، منى يا غائط نجس گردد سپس اين شخص لباس را آب بكشد بعد از طهارت به وسيله آب در محل نجاست لكه يا لكه‏هايى ببيند آن وقت شكّ كند كه اين عين نجاست مى‏باشد يا رنگ آن وظيفه‏اش چيست؟

باسمه تعالی پاسخ استفتاء شما: بايد بررسی كند، اگر رنگ نجاست در آن باقى مانده باشد ولى عين نجس وجود ندارد، پاك است ولى اگر سفت باشد و لكه ‏هايى از نجاست باقى مانده، نجس است.

مشاهده کامل

سه كيسه آرد را نانوا خمير كرد، سپس متوجّه شد كه مقدارى از خمير به سبب خون آمدن دستش خونى شده است آيا همه خمير نجس است يا مقدارى كه خونى شده؟

باسمه تعالی پاسخ استفتاء شما: در صورتى كه بداند يا اطمينان داشته باشد از اوّل خمير كردن خون آمده همه آنها نجس مى‏باشد و در صورتى كه خمير سفت باشد مقدارى را كه خونى شده بردارد بقيّه پاك است.

مشاهده کامل

ذخیره خون بند ناف در درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد و مفید است به گونه ای که امروزه ۸۰ بیماری شناخته شده از جمله: سرطان و اختلالات خونی و اختلالات سیستم ایمنی بدین وسیله درمان می شوند. سؤال: آیا کسب اجازه برای گرفتن و ذخیره کردن خون بند ناف لازم است و بر فرض لزوم از چه کسی باید اجازه گرفت؟

باسمه تعالی پاسخ استفتاء شما: چنانچه خون بند ناف دارای ارزش باشد و عرفا برای آن اهمیت قائل باشند باید برای استفاده و ذخیره آن از ولیّ بچه اجازه گرفته شود.

مشاهده کامل

بنده کمرم جوش های زیادی دارد که وقتی آنها را خالی میکنم خون از آن جاری می شود لکن جوشها یکجا جمع نیستند بلکه به صورت یک خط پشت سر هم هستند در چه صورت بنده می توانم با توجّه به خونی که آمده نماز بخوانم؟

باسمه تعالی پاسخ استفتاء شما: اگر خونی که در جای جوش وجود دارد جاری نشود نماز خواندن با آن اشکال ندارد اما اگر جاری شود در صورتی که از یک درهم بیشتر نشود یا آب کشیدن آن مشکل است نماز خواندن با آن اشکال ندارد.

مشاهده کامل
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن